Користиме колачиња на нашата веб страница. Со користењето на овој сајт, се согласувате со употребата на колачиња.

filter ikona
Филтрирај по:

Огласи

Активни 200

Фирма: Оне Контакт

Регион: Цела Македонија

Индустрија: Информатичка технологија

Опис

Remote Senior Site Reliability Engineer Roles and Responsibilities Supporting business infrastructure to ensure service availability, even outside of regular business hours when necessary. Optimizing services across the company to manage costs, i

Кон огласот

Фирма: Мегамобил

Регион: Скопски

Индустрија: Електроника и Телекомуникации

Опис

Имаме потреба од 2 лица за работа во големопродажба на галантерија и резервни делови за мобилни телефони. Обврски: -Собирање и пакување на галантерија и резервни делови. -Прием на нова роба,пакување,лепење декларации и т.н.

Кон огласот

Фирма: ТД 93 ДЕ-НИ КОМПАНИ

Регион: Скопски

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Опис

Продажба на мебел во специјализиран салон за мебел

Кон огласот

Фирма: ТД 93 ДЕ-НИ КОМПАНИ

Регион: Скопски

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Опис

- Предност на кандидати со претходно работно искуство во трговија со мебел. Локација : САЛОН СКОПЈЕ-1 / БИГ БОКС булевар "Киро Глигоров" број 13 - Скопје,Гази Баба

Кон огласот

Фирма: Друштво за производство, трговија и услуги АТЕЛЈЕ

Регион: Скопски

Индустрија: Текстилна

Опис

АТЕЛЈЕ ТУРБАН го проширува својот тим! Доколку сте креативни, спремни да учите нови вештини во областа на модниот дизајн, сакате да се усовршувате или пак да го имплементирате Вашето искуство, аплицирајте за една од новите отворени работни позиции: АСИ

Кон огласот

Фирма: КЕНТАУР-ИМПЕКС ДООЕЛ

Регион: Кумановски

Индустрија: Производство

Опис

Основана во 2001 година до ден денес Друштвото за производство, трговија и услуги КЕНТАУР-ИМПЕКС ДООЕЛ експорт-импорт Скопје е приватна компанија со 100 % домашен капитал. Во досегашното работење компанијата бележи се поголем раст од година во година. Кру

Кон огласот

Фирма: Микеи Интернационал

Регион: Скопски

Индустрија: Хотелиерство

Опис

Опис на работното место: Нашиот бутик хотел со 21 соба бара искусен и динамичен менаџер / главен рецепционер. Оваа клучна улога вклучува управување со секојдневните операции на хотелот, обезбедување висок квалитет на услугата за нашите гости и водење на

Кон огласот

Фирма: Дот Архитекти Гроуп Дооел

Регион: Скопски

Индустрија: Градежништво и Архитектура

Опис

ДОТ Архтекти Гроуп има потреба од: ОПШТ РАБОТНИK Потребни квалификации: *Претходно работно искуство на наведената позиција (ракување со рачен и електричен алат, теренска монтажа, итн) *Поседување возачка дозвола Б категорија и активно искуств

Кон огласот

Фирма: Дот Архитекти Гроуп Дооел

Регион: Скопски

Индустрија: Градежништво и Архитектура

Опис

ДОТ Архитекти Гроуп има потреба од: Архитект/Градежен инженер Потребни квалификации: -ВСС, Архитектонски факултет -Работно искуство од минимум 5 (пет) години -Овластување за проектирање, овластување за изведба, B кстегорија (ова ќе се смета за предн

Кон огласот

Фирма: Дот Архитекти Гроуп Дооел

Регион: Скопски

Индустрија: Градежништво и Архитектура

Опис

ДОТ Архитекти Гроуп има потреба од: Архитект Потребни квалификации: -ВСС, Архитектонски факултет -Работно искуство од минимум 5 (pet) години - Овластување за проектирање и овластување за изведба ќе се смета за предност - Одлично познавање на MS

Кон огласот

Фирма: Сигурност ДП

Регион: Скопски

Индустрија: Безбедност и заштита при работа

Опис

Serviser na protivpozarni aparati

Кон огласот

Фирма: Сигурност ДП

Регион: Скопски

Индустрија: Безбедност и заштита при работа

Опис

Elektro inzener/ elektro tehnicar - niska struja, so poznavanje na rabota so protivpozarni centrali, video nadzor, alarmi, ispituvanje i merenje na zazemjuvanje itn.

Кон огласот

Фирма: Веста Дрогерија ДООЕЛ

Регион: Цела Македонија

Индустрија: Трговија

Опис

комерцијалист

Кон огласот

Фирма: МЕДИКАПРО ДООЕЛ

Регион: Скопски

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Плата: 30000

Опис

Потребни квалификации: Минимум завршено средно образование Познавање на работа со компјутер (MS Office пакет програми)приоритет работа со ПАНТЕОН(Pantheon) Основни работни задачи: Работа на компјутер, внесување податоци Водење евиденција/анализа

Кон огласот

Фирма: Адвокат Нино Новески

Регион: Скопски

Индустрија: Право

Опис

Адвокат Нино Новески од Скопје има потреба од Адвокатски приправник. Заинтересираните кандидати да испратат CV на емаил nino_noveski@hotmail.com, а по извршена селекција кандидатите ќе бидат повикани на разговор.

Кон огласот

Фирма: Броз Кафе

Регион: Скопски

Индустрија: Угостителство

Опис

Вработуваме келнер/ка и шанкер/ка со работно искуство. Плата по договор, работно време во смени (08:00 - 16:00; 16:00-00:00) Повеќе информации на: 070261668

Кон огласот

Фирма: Медија Планет

Регион: Скопски

Индустрија: Трговија

Плата: 30000

Опис

Трговско издавачка куќа, поради проширување бара: - 2 продавачки (постојано вработување) - 3 презентерки со и без работно искуство од 20-30 год. Дополнителни информации на тел:077/426-021, mail: medijaplanet@yahoo.com

Кон огласот

Фирма: Беровиќ Петрол

Регион: Скопски

Индустрија: Трговија

Опис

Firmata Berovic Petrol ima potreba od rabotnik/rabotnicka za rabota na benzinska pumpa.

Кон огласот

Фирма: ГОЛД ГРУП ДООЕЛ Скопје

Регион: Скопски

Индустрија: Угостителство

Плата: 45000

Опис

Друштвото има потреба од пица мајстор/ка со искуство и нудиме европска плата.Сите заинтересирани може да пуштат биографија на goldengrup1@gmail.com или на мобилен 076355400.

Кон огласот

Фирма: МОСС

Регион: Скопски

Индустрија: Трговија

Опис

Продавачка во продажен салон за домаќинство

Кон огласот